Zderzenie toyoty z renault master na DW919 Racibórz-Babice

Wczoraj na DW 919, między Raciborzem a Babicami, doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Według ustaleń Policji, 20-letni kierowca Toyoty Auris, jadący w kierunku Raciborza, zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się z Renault Master, którym kierował 48-letni mężczyzna.

Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano:

  • Trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej (PSP)
  • Jeden zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP)

Działania strażaków obejmowały:

  • Zabezpieczenie miejsca zdarzenia
  • Odłączenie akumulatorów w uszkodzonych pojazdach
  • Sorpcję wycieków płynów eksploatacyjnych i substancji ropopochodnych
  • Uprzątnięcie jezdni po zakończeniu działań ratunkowych
  • Udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy jednemu z uczestników wypadku

Kierowca Toyoty Auris został ukarany mandatem karnym za spowodowanie wypadku. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Straty materialne oszacowano na 53 tys. złotych

 

fot. KPP Racibórz

Popularne w tym tygodniu

Tematy

spot_img

Powiązane

Kategorie

spot_imgspot_img