Z Rud do serca Mongolii, czyli „Moto Uczyciel” w rudzkiej bibliotece

To nie była zwykła prelekcja, ale prawdziwy manifest siły woli – w miniony piątek (8.05) na zaproszenie Biblioteki w Rudach, Mariusz Kurek (znany jako „Moto Uczyciel”) spotkał się z setką uczniów klas 6 i 7, by opowiedzieć o swojej wyprawie do Mongolii.

Podróż do krainy Czyngis-chana, którą Kurek odbył w ubiegłym roku, stała się dla młodych ludzi przykładem tego, jak konsekwentnie dążyć do celu. Prelegent nie koloryzował – mówił o trudach, samotności i incydencie ze zgubionym telefonem, przez który jedynym dowodem jego wyczynu są relacje w mediach społecznościowych. Jednak najważniejszym przesłaniem była walka o samego siebie. Kurek pokazał, że wyprawa motocyklowa to nie tylko kilometry, ale przede wszystkim praca nad własnym charakterem – przekazuje Katarzyna Machecka z rudzkiej biblioteki.

Uczniowie opuszczali salę zainspirowani historią o tym, że nawet najdalsza podróż zaczyna się od odwagi, by zawalczyć o własne, najskrytsze marzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne w tym tygodniu

Tematy

spot_img

Powiązane

Kategorie

spot_imgspot_img