WRDS wspiera restrukturyzację Rafako. Na posiedzeniu zabrakło przedstawicieli ARP

Dziś (11.03) przed południem w Katowicach doszło do kolejnego posiedzenia Prezydium Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Udział w spotkaniu wzięli m.in. posłanka Gabriela Lenartowicz, marszałek woj. śląskiego Wojciech Saługa, szef śląsko-dąbrowskiej „Solidarności” Dominik Kolorz i reprezentujący stronę związkową w Rafako Marek Langer.

Tematem była przyszłość Rafako, który z końcem lutego zakończył dotychczasową działalność. Obecni na obradach podkreślali, że Rafako jest zbyt cennym zakładem, by pozwolić na jego bezpowrotną utratę. Takie też stanowisko opublikowano po zakończeniu obrad:

Członkowie Prezydium Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Katowicach (WRDS) obecni na posiedzeniu 11 marca 2025 r. wspierają wszelkie działania mające na celu reaktywację działalności RAFAKO S.A. z możliwym zachowaniem kompetencji ludzkich i technologicznych. Z uwagi na upływający czas członkowie Prezydium WRDS w Katowicach uczestniczący w obradach apelują o prowadzenie intensywnych działań w tym kierunku przez Ministerstwo Aktywów Państwowych i Agencję Rozwoju Przemysłu S. A. – przekazał Przewodniczący Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Katowicach Marek Zychla.

Zarówno Dominik Kolorz, jak i Marek Langer po wyjściu z obrad byli oburzeni brakiem obecności przedstawicieli Agencji Rozwoju Przemysłu, w której rękach są teraz losy Rafako.

Pytana o dalsze losy zakładu posłanka Lenartowicz zapewniała, że nadal toczą się rozmowy nad utworzeniem nowego podmiotu, który miałby stać się „nowym” Rafako. Jednocześnie o intensywnych poszukiwaniach rozwiązania zapewniło też kilka dni temu Ministerstwo Aktywów Państwowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne w tym tygodniu

Tematy

spot_img

Powiązane

Kategorie

spot_imgspot_img