Jedną z miejskich atrakcji tegorocznej Nocy Muzeów ponownie stały się Wodociągi Raciborskie przy ul. 1-Maja w Raciborzu. W piątkowe popołudnie (15.05) zwiedzający mogli zapoznać się z ukrytymi w podziemiach eksponatami i przedmiotami dotyczącymi historii Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Raciborzu (obecnie Wodociągi Raciborskie Sp. z o.o.).
Zwiedzającym udostępniono artefakty związane z historią tego miejsca na którą składają się mapy, plany, dokumenty, fotografie, tablice oraz szereg urządzeń związanych z funkcjonowaniem zakładu, począwszy od schyłku XIX wieku. Jej uzupełnieniem są będące własnością Muzeum w Raciborzu relikty drewnianych rur wodociągowych oraz dokumentacja fotograficzna ukazująca rezultaty badań archeologicznych, podczas których odkryto na terenie miasta pozostałości drewnianych studni średniowiecznych, rur wodociągowych i kanałów ceglanych.
Kolejna możliwość zwiedzenia Wodociągów Raciborskich już w przyszłym roku.










