Wizyta uczniów na komendzie w Kuźni Raciborskiej

Dzieci ze szkół i przedszkoli często odwiedzają raciborską komendę, ale tym razem zawitały do policjantów z komisariatu w Kuźni Raciborskiej. Podczas tego wyjątkowego spotkania mundurowi przybliżyli uczniom codzienną służbę i przedstawili interesujące aspekty swojej pracy.

W trakcie wizyty dzieci miały okazję zobaczyć oznakowane i nieoznakowane pojazdy służbowe. Policjanci opowiadali, czym zajmują się na co dzień, jakie są ich obowiązki oraz prezentowali sprzęt, który wykorzystują w swojej pracy. Spotkanie miało również charakter edukacyjny – profilaktyka bezpieczeństwa od najmłodszych lat jest niezwykle ważna, dlatego regularne przypominanie dzieciom i młodzieży o podstawowych zasadach bezpieczeństwa może przynieść wymierne korzyści, szczególnie w okresie wakacyjnym.

Mundurowi zwrócili uwagę na odpowiednie zachowania podczas korzystania z dróg oraz omówili potencjalne niebezpieczne sytuacje, jakie mogą się przydarzyć podczas wakacji. Szczególny nacisk położono na zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Poruszono również temat demoralizacji oraz bezpiecznego korzystania z internetu, by dzieci były świadome zagrożeń i potrafiły się przed nimi skutecznie chronić.

 

KPP Racibórz

Popularne w tym tygodniu

Tematy

spot_img

Powiązane

Kategorie

spot_imgspot_img