Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Ruszają sztaby WOŚP na najbliższy 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 28 stycznia. Mottem zbiórki jest „Tu wszystko gra OK!”, a celem będą płuca po pandemii dla dzieci i dorosłych.

Najbliższy finał będzie dedykowany zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania, a także rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Raciborskie Centrum Kultury również włącza się do sztabu. Jeśli chcesz zostać wolontariuszem lub w inny sposób wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, dowiedz się jak:

Jak weprzeć WOŚP?

  • ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM  jak to zrobić? Wystarczy wejść na stronę https://iwolontariusz.wosp.org.pl/, założyć konto i przesłać zgłoszenie (z czytelnym zdjęciem). Zostało jeszcze trochę wolnych miejsc dla wolontariuszy. Istnieje również możliwość założenia własnej eSkarbonki, z którą kwestować można do dnia po wielkim Finale, czyli do 29.01.2024.
  • PUSZKI STACJONARNE  jeśli jesteś właścicielem/pracownikiem firmy, sklepu, instytucji – pracujesz w miejscu, które jest odwiedzane przez wiele osób, załóż puszkę stacjonarną, do której można zbierać od razu po jej odebraniu z raciborskiego sztabu, aż do dnia finału. Od kilku edycji WOŚP-u takie puszki znaleźć można w różnych miejscach w mieście i powiecie. W tym roku będzie ich 45! Rejestracja odbywa się również poprzez stronę:https://iwolontariusz.wosp.org.pl/
  • LICYTACJE  zarówno te ze sceny w dniu Finału jak i na Allegro, które zostają uruchomione w poniedziałek 11.12.2023 od godz. 20:00. Link do licytacji: https://allegro.pl/wospraciborz

Może masz coś wyjątkowego, unikalnego, czego nie można po prostu kupić, albo może to być przedmiot/usługa, którą oferuje Twoja Firma. Przekaż to na licytację, a sztab zajmie się resztą. Jeśli jesteś zainteresowana/y, zadzwoń albo napisz do nas w wiadomości prywatnej na stronie FB WOŚP Racibórz (kontakt poniżej).

  • BĄDŹ z nami na raciborskim rynku w dniu 32 Finału. Zapewnimy moc atrakcji. Już teraz możemy zdradzić, że wystąpią kapele: „3 promile wraz z Chwytakiem” oraz zespół „Pogoria”. Ponownie będzie gotował dla Was Remigiusz Rączka – tym razem grochówkę. Nie zabraknie pokazów i atrakcji dla dzieci przygotowanych przez OSP, Drengów znad Górnej Odry oraz wielu innych. Tradycyjne już światełko do nieba odbędzie w formie tańca z ogniem w wykonaniu grupy Enigma. Szczegóły programu już wkrótce będą dostępne na stronie FB WOŚP Racibórz.

Przypominamy, że WOŚP będzie grał do końca świata i jeden dzień dłużej, ale każdy finał jest najważniejszy!!!

 Kontakt ze Sztabem WOŚP Racibórz:
Raciborskie Centrum Kultury, tel. 32 412 32 40
Anna Kokolus – szef sztabu WOŚP Racibórz
Magdalena Sommer – koordynator wolontariuszy

 

 

Popularne w tym tygodniu

Tematy

spot_img

Powiązane

Kategorie

spot_imgspot_img