Weekendowy kącik kulinarny

Ostatnio pisaliśmy jak bardzo Polacy lubią sernik. Niektórzy lubią tradycyjny, inni norweski. Właściwie w każdym domu znajdzie się inny przepis na sernik. Różnią się nie tylko smakiem, ale także sposobem przygotowania i poziomem trudności.

Dziś chcemy przedstawić sernik dla opornych., który przygotowuje się bez pieczenia. Nie musisz martwić się czy wyjdzie puszysty. Ten sernik uda się każdemu.

Sernik na zimno

SKŁADNIKI:
  • 200 ml śmietany kremówki
  • 4 serki homogenizowane
  • 2 łyżki cukru pudru
  • 1 puszka brzoskwiń
  • 2 galaretki (smaki dowolne)
  • paczka biszkoptów

PRZEPIS:

Biszkopty układamy w tortownicy 24 cm. Śmietanę ubijamy na sztywno , następnie dodajemy cukier puder i serki homogenizowane. Odstawiamy na chwilę do lodówki. W tym czasie przygotowujemy 1 galaretkę, używając do tego 2/3 porcji wody z opakowania. Odstawiamy do momentu aż zacznie się ścinać. Gdy galaretka jest już gotowa, mieszamy całość mikserem i wylewamy do naszej tortownicy prosto na przygotowane wcześniej biszkopty. Odstawiamy na godzinę do lodówki.

Brzoskwinie wyjmujemy z puszki i kroimy na plastry. Układamy na naszą blaszkę, gdy śmietana lekko zrobi się już sztywna. Całość odstawiamy na trzy godziny do lodówki. Przygotowujemy drugą galaretkę, tym razem używając 1/2/ porcji wody z opakowania. Gdy galaretka zacznie się już ścinać, polewamy ją na samą górę naszego ciasta i ponownie odstawiamy na trzy godziny.

Galaretki i owoce mogą się różnić, w zależności od preferencji i indywidualnych smaków. Każda idealnie pasuje.

 

Przepis nadesłała nasza Czytelniczka. Jeśli chcesz, by następnym razem Twój przepis pojawił się w naszym kąciku kulinarnych, wyślij go wraz ze zdjęciem na adres mailowy: redakcja@dzisiajwraciborzu.pl

Popularne w tym tygodniu

Tematy

spot_img

Powiązane

Kategorie

spot_imgspot_img