Pracownicy Służby Więziennej biorą udział w ogólnopolskiej akcji krwiodawstwa „Służymy pomocą – mamy to we krwi”. W mobilnym punkcie poboru oraz Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu 35 funkcjonariuszy i pracowników oddało w miniony piątek łącznie 15,750l krwi.

Akcja „Służymy pomocą – mamy to we krwi” potrwa do 8 marca. Nieco wcześniej, bo 3 marca, krew będzie też można oddać razem z policjantami z raciborskiej KPP.
Akcja oddawania krwi odbędzie się 3 marca od godziny 8.00 do godziny 13.00 w Komendzie Powiatowej Policji w Raciborzu. Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Raciborzu, Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi w Rydułtowach bardzo serdecznie zapraszają wszystkich chętnych – przekazuje raciborska Policja.
Przypominamy: osoba oddająca krew musi być zdrowa, mieć między 18 a 65 lat, i stawić się na miejscu z ważnym dokumentem tożsamości.





