Umowa na I etap przebudowy płyty raciborskiego rynku podpisana

Wczoraj (11.05) Prezydent Miasta Raciborza Jacek Wojciechowicz podpisał umowę na realizację zadania pn. „Rewitalizacja płyty Rynku wraz z terenami przyległymi. Etap 1 – Przebudowa centralnej części Rynku”.

Wykonawcą inwestycji została firma KTKM Bruki sp. z o.o. z Raciborza, reprezentowana przez Tomasza Fiołka. Wartość podpisanej umowy wynosi 1 428 053,07 zł brutto, a wykonawca będzie miał 90 dni na realizację prac od dnia podpisania umowy – przekazują raciborscy urzędnicy.

Zakres inwestycji obejmuje kompleksową przebudowę centralnej części raciborskiego Rynku, w tym:

  • wymianę dotychczasowej nawierzchni z kostki granitowej na eleganckie płyty z piaskowca,
  • wymianę podbudowy pod nawierzchnię,
  • wykonanie robót uzupełniających z wykorzystaniem szarej i czarnej kostki granitowej,
  • dostawę i montaż elementów małej architektury, takich jak siedziska, ławki oraz kosze na śmieci,
  • montaż zbiorników antykompresyjnych wokół drzew wraz z wykonaniem niezbędnych robót ziemnych.

To pierwszy etap większych zmian planowanych w centrum Raciborza. Dzięki inwestycji Rynek stanie się bardziej estetyczny, funkcjonalny i bezpieczny dla mieszkańców oraz odwiedzających. Przestrzeń zostanie dostosowana do współczesnych trendów urbanistycznych, z uwzględnieniem komfortu użytkowników oraz troski o miejską zieleń. Nowe elementy małej architektury poprawią wygodę korzystania z Rynku, a specjalne zbiorniki nawadniające wspomogą rozwój nowych drzew, które zostały posadzone jesienią ubiegłego roku – dodaje magistrat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne w tym tygodniu

Tematy

spot_img

Powiązane

Kategorie

spot_imgspot_img