Wczoraj (02.06) uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu odwiedzili Starostwo Powiatowe w Raciborzu. Wizyta odbyła się w ramach edukacji obywatelskiej i była okazją do poznania funkcjonowania samorządu powiatowego „od kuchni”.
Młodzież miała możliwość zapoznania się z zadaniami realizowanymi przez powiat, strukturą urzędu oraz specyfiką pracy urzędników. Była to cenna lekcja pokazująca, jak na co dzień działa administracja samorządowa i w jaki sposób podejmowane są decyzje wpływające na życie mieszkańców naszego powiatu.
Oprowadzałem uczniów po Urzędzie, przybliżając im codzienną pracę samorządu oraz odpowiadając na pytania młodzieży. Dziękuję uczniom i opiekunom za wizytę oraz aktywne zainteresowanie działalnością samorządu. Życzę wielu sukcesów w dalszej edukacji – przekazał starosta raciborski Grzegorz Swoboda.




