Ponad dwie godziny trwały oficjalne uroczystości w Raciborskim Centrum Kultury w związku z 200 rocznicą funkcjonowania Sądu Rejonowego w Raciborzu. I nic dziwnego, bowiem na scenie RCK działo się dziś (15.05) naprawdę sporo.
Po przywitaniu gości za mikrofonem stanęła prezes Sądu Rejonowego w Raciborzu, Marzena Korzonek, która w telegraficznym skrócie przypomniała 200-letnią historię raciborskiego ramienia sprawiedliwości, nawiązując jednocześnie do teraźniejszości i przyszłości placówki.
Nasz sąd jest miejscem szczególnym. Ten historyczny gmach jest świadkiem historii miasta, regionu i ludzi. Zmieniały się epoki, granice, ustroje i systemy prawne, ale jedno pozostawało niezmienne – potrzeba sprawiedliwości, która stanowi fundament zaufania obywateli do Państwa – powiedziała prezes Korzonek.

Ciepłe słowa w kierunku obecnych władz i pracowników raciborskiej placówki przekazali również przybyli na uroczystość goście, w tym reprezentanci Ministerstwa Sprawiedliwości, Sądu Apelacyjnego w Katowicach i szeroko pojętego wymiaru sprawiedliwości.
W trakcie uroczystości odznaczono również najbardziej zasłużonych pracowników Sądu Rejonowego w Raciborzu. Podkreślano także świetne wyniki placówki pod kątem popularyzowania edukacji prawnej. Zwieńczeniem uroczystej gali był występ Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach z towarzyszeniem artystów ziemi raciborskiej.
































































