Dokładnie 31 stycznia od godz. 8:00 ma wrócić ruch w obie strony w miejsce długo remontowanego odcinka drogi na moście na Uldze.
Zapowiedź tej daty usłyszeliśmy już na styczniowej sesji Rady Miasta, kiedy prezydent Dariusz Polowy odpowiedział na jedno z pierwszych pytań podczas posiedzenia. Radny Michał Kuliga rozpoczął sesje od próby ustalenia konkretnej daty przywrócenia ruchu w obie strony pytając włodarza „Kiedy skończy się ten drogowy horror?”

Nie oznacza to jednak zakończenia całego remontu. Ruch w obu kierunkach będzie przywrócony tymczasowo, a wykonawca wróci na ten odcinek gdy temperatury będą się utrzymywać powyżej 10 stopni celsjusza, by położyć jeszcze warstwę ścieralną i wykonać szereg końcowych prac.
Przypomnijmy, że wykonawca jest firma PRD, natomiast inwestorem jest Miasto Racibórz.


