Racibórz pozyskał kolejne 0,5 mln złotych na naprawę uszkodzonych fragmentów kanalizacji

Miasto Racibórz w naborze ogłoszonym przez NFOŚiGW otrzymało dotację w wysokości 515 781,85 zł. na realizację projektu pn.: „Odbudowa infrastruktury kanalizacyjnej zniszczonej podczas powodzi na terenie Miasta Racibórz”.

Projekt jest realizowany przez Miasto Racibórz w ramach działania FENX.09.01 „Odbudowa infrastruktury wodno-ściekowej”, priorytetu FENX.09 „Wsparcie obszarów popowodziowych z Funduszu Spójności”programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027.

Przedmiotem realizacji zadania jest wykonanie prac odtworzeniowych i przywrócenie pełnej funkcjonalności uszkodzonej – podczas powodzi – infrastruktury kanalizacji deszczowej na terenie Miasta Racibórz – przekazują raciborscy urzędnicy.

Zaplanowano remont 4 wylotów kanalizacji deszczowej w związku z zapadniętymi/ podmytymi płytami betonowymi oraz osuwiskami:

  • przy ul. Rudzkiej;
  • przy ul. Sudeckiej;
  • przy ul. Nowary;
  • przy ul. Bosackiej/Piastowskiej.

Ponadto zaplanowano remont fragmentu sieci kanalizacji deszczowej (około 70 m) zlokalizowanej pomiędzy ul. Czynu Społecznego i ul. Korczaka w związku ze spękaniami, przesunięciami i zapadnięciami sieci. Prace będą polegać na renowacji kanału w technologii rękawa CIPP UV, na całej długości ok. 70 mb pomiędzy studniami rewizyjnymi – dodaje magistrat.

Z efektów projektu skorzysta 53459 osób, w tym 52379 stałych mieszkańców Aglomeracji Racibórz (zgodnie z Planem Aglomeracji Racibórz). Zaplanowane działania doprowadzą do przywrócenia pełnej funkcjonalności infrastruktury uszkodzonej w wyniku powodzi w 2024 r.

Całkowita wartość projektu to 659 632,47 złotych, a projekt będzie realizowany do końca roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne w tym tygodniu

Tematy

spot_img

Powiązane

Kategorie

spot_imgspot_img