Raciborski duet Oliwia Bartuś i Mateusz Szymski, biorący udział w I Regionalnych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym w Wodzisławiu Śląskim, wywalczył 7 miejsce, tym samym zdobywając kwalifikację do Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym, które odbędą się w tym roku w Olsztynie!
W zawodach rywalizowały aż 22 zespoły, a poziom był niezwykle wysoki. Różnice punktowe były minimalne, dlatego walka do samego końca była naprawdę zaciekła! To dla nas wyjątkowy moment, ponieważ dzięki tej kwalifikacji Raciborskie Ratownictwo Medyczne będzie miało aż dwa zespoły reprezentujące nas podczas Mistrzostw Polski we wrześniu — to pierwszy taki sukces w historii naszego pogotowia! – przekazują ratownicy na facebookowym profilu Ratownictwo Medyczne – Racibórz.
Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym w Olsztynie zaplanowano we wrześniu tego roku.









