Raciborscy policjanci uratowali 75-latka

Policjanci uratowali życie 75-latka, mężczyzna przewrócił się tak niefortunnie, że wbił sobie trzymany nóż w rękę, doznając obrażeń przedramienia. Policjanci zatamowali krwotok i przekazali poszkodowanego ratownikom medycznym.

Sierż. szt. Łukasz Mazur oraz post. Kamil Reichel z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu otrzymali od dyżurnego zgłoszenie, że 75-letni mężczyzna mocno krwawi z ręki po przewróceniu się.
Policjanci przyjechali na miejsce jako pierwsi. Wiedzieli, że liczy się każda sekunda i od razu przystąpili do działania. Udzielili pierwszej pomocy i zatamowali krwotok. Stan mężczyzny dalej był poważny i do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego monitorowali funkcje życiowe poszkodowanego.
W trakcie oczekiwania policjanci ustalili w rozmowie z poszkodowanym, że mężczyzna choruje na zaburzenia równowagi i leczy się neurologicznie. W tym dniu chciał przygotować sobie posiłek w kuchni, a gdy trzymał nóż w ręce, stracił równowagę, w wyniku czego przewrócił się i wbił sobie nóż w okolicę nadgarstka. Ratownicy medyczni, którzy przyjechali na miejsce, zabrali mężczyznę na do szpitala, gdzie została udzielona mu dalsza pomoc.

(KPP Racibórz)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne w tym tygodniu

Tematy

spot_img

Powiązane

Kategorie

spot_imgspot_img