Raciborscy mundurowi rozpoczęli kurs aspirancki

Dziś (18.05) w Komendzie Powiatowej Policji w Raciborzu odbyła się inauguracja kursu aspiranckiego. W szkoleniu uczestniczy 24 policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu oraz Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim.

Oficjalnego otwarcia kursu dokonał Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu mł. insp. Tomasz Hynek wraz z zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim podinsp. Adamem Marekwicą. Szefowie pogratulowali funkcjonariuszom udziału w kursie, podkreślając, że stanowi on kolejny krok w rozwoju zawodowym, większej odpowiedzialności oraz nowych wyzwań w służbie.

Komendant życzył policjantom powodzenia w nauce, satysfakcji z pełnionej służby oraz sukcesów w dalszej karierze zawodowej. Kurs aspirancki prowadzony jest metodą hybrydową. Część zajęć realizowana jest w formie zdalnej z udziałem wykładowców Szkoły Policji w Katowicach, natomiast pozostałe zajęcia odbywają się stacjonarnie i prowadzone są przez nauczycieli policyjnych zrzeszonych w jednostkach organizacyjnych Policji – relacjonują mundurowi.

Kurs aspirancki stanowi istotny etap w ścieżce zawodowej funkcjonariuszy, umożliwiając zdobycie niezbędnej wiedzy i umiejętności w karierze policjanta. Szkolenie potrwa do 12 czerwca 2026 r., a jego zakończenie uzależnione jest od pomyślnego zdania egzaminu końcowego. Pozytywny wynik egzaminu otworzy słuchaczom drogę do awansów na pierwszy stopień w korpusie aspirantów oraz umożliwi dalszy rozwój kariery w strukturach Policji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne w tym tygodniu

Tematy

spot_img

Powiązane

Kategorie

spot_imgspot_img