Policyjne działania „Bezpieczny pieszy”

Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego jest jednym z priorytetów policjantów ruchu drogowego. Realizując to zadanie, aby wyeliminować niebezpieczne sytuacje na drodze oraz ograniczyć liczbę wypadków drogowych z udziałem pieszych, policjanci przeprowadzą działania pn. „Bezpieczny Pieszy”.

Raciborscy policjanci z wydziału ruchu drogowego prowadzą wzmożone kontrole miejsc, w których ruch pieszych jest największy. Chodzi o to, aby ograniczyć ilość tragicznych zdarzeń, w których biorą udział niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

Niezwykle ważne jest także uświadomienie pieszych, że ich bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nich samych. Pamiętajmy, że w starciu z rozpędzonym autem –  pieszy ma niewielkie szanse na przeżycie, dlatego apelujemy o wyobraźnię!

 

KPP Racibórz

Popularne w tym tygodniu

Tematy

spot_img

Powiązane

Kategorie

spot_imgspot_img