30 marca (niedziela) o godz. 11:00 na stadionie OSiR w Raciborzu odbędzie się charytatywny bieg oraz marsz Nordic Walking dla Mateusza Siudyło, który zmaga się z nowotworem złośliwym (Liposarcoma).
Mateusz Siudyło z Gorzyc ma 35 lat, a od pięciu ostatnich walczy ze złośliwym nowotworem. Przerzuty pojawiły się już mi.in. w jego mostku i płucach. Szansą dla niego jest terapia w USA, jednak jej koszt zdecydowanie przekracza rodzinny budżet.
Powiat wraz ze swoimi jednostkami po raz kolejny angażuje się w akcję charytatywną, dlatego już dzisiaj zapraszam wszystkich na wyjątkowy, Charytatywny Bieg Dla Mateusza. 30 marca, Stadion OSiR w Raciborzu, nie może Was zabraknąć. Myślę, że dobro powraca, warto wziąć udział w tej akcji – przekonuje starosta raciborski Grzegorz Swoboda.
Dochód z wydarzenia przekazany zostanie na leczenie Mateusza. Swoje wsparcie można również przekazać za pośrednictwem zbiórki internetowej.




