Parada nowoorleańska podczas obchodów Dni Raciborza

Podczas wczorajszych obchodów Dni Raciborza odbyła się pełna życia parada w stylu nowoorleańskim, organizowana przez miejscowy zespół Dixieland Street Band. Grupa, składająca się z młodych muzyków z powiatu raciborskiego i wodzisławskiego, w tym absolwentów szkół muzycznych, wprowadziła mieszkańców w atmosferę jazzowych ulic Nowego Orleanu. Parada przemierzała miasto, zatrzymując się w kluczowych punktach, by angażować mieszkańców w świętowanie i wspólną zabawę.

Dixieland Street Band to zespół, który specjalizuje się w repertuarze dixielandowym, często występując podczas różnych projektów muzycznych. Ich występy charakteryzują się żywiołowością i energią, nawiązując do tradycyjnych nowoorleańskich parad.

Zwieńczeniem parady było muzyczne wydarzenie na placu Księżnej Ofki Piastówny, gdzie na scenie pojawił się zespół W Sam Raz. Ta grupa muzyczna zaprezentowała program zatytułowany „Szemrane piosenki”, w którym wykonywali piosenki z warszawskich, lwowskich i odeskich ulic. Utwory opowiadały historie barwnych postaci z marginesu społeczeństwa, takich jak apasze, bandyci i chuligani.

W Sam Raz tworzą:

  • Jarosław Spałek – kor-net, śpiew
  • Piotr Rożankowski – kontrabas
  • Tadeusz Strassberger – akordeon, śpiew

Ich występ dodał niepowtarzalnego klimatu wydarzeniu, przywołując atmosferę dawnych, szemranych ulic i podkreślając bogactwo kultury miejskiej tamtych czasów.

 

Popularne w tym tygodniu

Tematy

spot_img

Powiązane

Kategorie

spot_imgspot_img