Obwodnica Raciborza od Sudołu do ul. Piaskowej ze wsparciem GDDKiA

Oprócz najnowszych informacji na temat postępu prac przy aktualizacji dokumentacji dla raciborskiego odcinka Drogi Regionalnej Pszczyna-Racibórz, prezydent Jacek Wojciechowicz w trakcie wczorajszej (12.05) konferencji prasowej poinformował również o dalszych planach rozbudowy dróg tworzących sieć obwodnic Raciborza.

W Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad od 2017 roku procedowana jest dokumentacja dotycząca budowy obwodnicy od DK 45 na wysokości dzielnicy Sudół, obok terenów należących do dawnego RAFAKO, aż do ul. Piaskowej i istniejącej obwodnicy w stronę Rudnika. Niedawno włodarz Raciborza odbył kolejne spotkanie w tej sprawie z przedstawicielami GDDKiA.

Ja się cieszę, że Generalna Dyrekcja już na szczeblu krajowym zauważyła problem i postanowiła się nim zająć. Jest to niezwykle ważny ciąg komunikacyjny, również ze względu na planowane inwestycje zbrojeniowe na terenie dawnego RAFAKO. My ponadto planujemy tam stworzenie 30-hektarowej strefy gospodarczej, więc to wszystko razem tworzy spójną całość – zapewnił prezydent Wojciechowicz.

Trwają już prace związane z przygotowaniem raportu o oddziaływaniu tej inwestycji na środowisko. Prezydent podkreślił, że póki co największym problemem (poza finansowaniem) może być kwestia zgody na połączenie Drogi Krajowej z Drogą Wojewódzką.

Nie wyobrażam sobie, żeby tego typu łamigłówka proceduralna miała spowodować, że ten raptem 5-kilometrowy, ale bardzo ważny dla Raciborza odcinek nie mógł być zrealizowany – ocenił Jacek Wojciechowicz.

W trakcie spotkania omawiano również możliwość utworzenia prawoskrętu z DW935 w kierunku Brzezia (to zależeć będzie od przyszłości projektu budowy drogi Pszczyna-Racibórz) czy ronda na tzw. Mycie (budowa obwodnicy znacznie zmniejszyłaby natężenie ruchu w tym miejscu).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne w tym tygodniu

Tematy

spot_img

Powiązane

Kategorie

spot_imgspot_img