W niedzielę (24.05) odbyło się uroczyste poświęcenie nowego, lekkiego wozu bojowego na podbudowie Peugeot Boxer, który zasilił flotę Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudniku.
Zakup tego nowoczesnego pojazdu nie byłby możliwy bez zaangażowania i solidarnego wsparcia wielu instytucji, które stworzyły montaż finansowy umożliwiający realizację tej kluczowej inwestycji: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Gmina Rudnik, Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Ponięcicach, Bank Spółdzielczy w Raciborzu, Firma DANKO Hodowla Roślin w Modzurowie oraz Lasy Państwowe. W uroczystościach wzięli również udział przedstawiciele instytucji i firm współfinansujących zakup wozu.
Składamy najserdeczniejsze gratulacje Druhnom i Druhom z OSP Rudnik z okazji pozyskania nowego nabytku – niech ten nowoczesny wóz bojowy bezawaryjnie i bezpiecznie służy całej społeczności gminy Rudnik oraz powiatu raciborskiego, zawsze niosąc skuteczną pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna – przekazują urzędnicy z gminy Rudnik.





