Wczoraj nastąpiło oficjalne przekazanie nowego radiowozu marki Suzuki dla Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu. To już 32 radiowozy w nowym oznakowaniu z napędem hybrydowym, które zakupiła Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach. Te nowoczesne samochody służbowe zostały zakupione ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, środków samorządowych oraz budżetu Policji. Nowe radiowozy zastąpią wysłużone już pojazdy, którymi do tej pory jeździli mundurowi.
W Komendzie Powiatowej Policji w Raciborzu nastąpiło oficjalne przekazanie nowego pojazdu służbowego. Komendant Powiatowy Policji podinspektor Marek Ryszka oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu młodszy inspektor Mirosław Mielańczyk przekazali kluczyki do pojazdu kierownikowi rewiru dzielnicowych. W uroczystym przekazaniu wzięli udział Prezydent Miasta Racibórz Pan Dariusz Polowy, Dyrektor Lasów Państwowych w Katowicach Pan Damian Sieber, Nadleśniczy Nadleśnictwa Rudy Raciborskie Pan Marcin Fischer, Wójt Gminy Kornowac Pan Grzegorz Niestrój. Komendant składa serdecznie podziękowania za finansowe wsparcie Miastu Racibórz, Lasów Państwowych, Gminie Kornowac oraz Gminie Rudnik. – informuje raciborska policja.

Nowy pojazd to przede wszystkim dbałość o bezpieczeństwo. Wprowadzone zmiany w oznakowaniu oraz oświetleniu radiowozów, uzasadnione są lepszą widocznością niezależnie od pory dnia i warunków atmosferycznych. Nowe barwy, to również zdecydowanie łatwiejsza identyfikacja radiowozu. Sukcesywna wymiana policyjnej floty na nowoczesną poprawi przy okazji komfort pracy funkcjonariuszy oraz przełoży się na sprawniej wykonywane interwencje.



