Nowe nasadzenia przy ulicy Karola Miarki

Racibórz wzbogacił się o nowy zielony zakątek, stworzony dzięki współpracy Młodzieżowej Rady Miasta z urzędnikami z Wydziału Komunalnego, w tym podinspektorem ds. zarządzania zielenią oraz ekodoradcą gminnym realizującym projekt „Śląskie. Przywracamy Błękit”.

13 czerwca na ulicy Karola Miarki 3A, wzdłuż Parku Jordanowskiego, przeprowadzono akcję sadzenia roślin. Teren, który wcześniej był zaniedbany i pokryty chwastami, został przygotowany przez Przedsiębiorstwo Komunalne. Dzięki staraniom Młodzieżowej Rady Miasta, która zakupiła nowe rośliny, miejsce to wzbogacono o trawy ostnice, lawendę, werbenę patagońską, tojeść rozesłaną oraz goździki.

Inicjatywy takie jak ta mają ogromne znaczenie dla lokalnej społeczności, ponieważ angażują młode pokolenie w troskę o miejską przestrzeń. Organizatorzy podkreślają, że bardzo cieszy ich fakt, iż młodzi ludzie pragną żyć w zadbanym otoczeniu i sami podejmują działania mające na celu poprawę jakości życia w mieście. Podczas akcji sadzenia uczestnicy zdobyli cenne informacje na temat prawidłowego sadzenia, rozmnażania roślin oraz ich pielęgnacji.

 

UM Racibórz

Popularne w tym tygodniu

Tematy

spot_img

Powiązane

Kategorie

spot_imgspot_img