Młodzi Raciborzanie zdają egzaminy na kartę rowerową

Raciborscy policjanci prowadzą obecnie praktyczne egzaminy w różnych szkołach na terenie powiatu. Karta rowerowa jest dokumentem uprawniającym osoby do 17. roku życia do legalnego poruszania się rowerem po drogach publicznych.

Do egzaminu mogą przystąpić dzieci, które ukończyły 10 lat i wcześniej zdały test ze znajomości przepisów ruchu drogowego.Uczniowie pokonują wyznaczony tor, wykazując się umiejętnościami jazdy oraz znajomością zasad bezpieczeństwa – relacjonują raciborscy mundurowi.

Egzaminom towarzyszy wiele emocji i stresu, co pokazuje, jak poważnie młodzież podchodzi do zdobycia swoich pierwszych uprawnień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne w tym tygodniu

Tematy

spot_img

Powiązane

Kategorie

spot_imgspot_img