W niedzielę 17 maja 2026 roku o godzinie 15:00 w kościele pw. św. Apostołów Mateusza i Macieja w Raciborzu-Brzeziu odbędzie się Majowy Koncert Muzyki Sakralnej. Wydarzenie organizowane jest w ramach V Dni Dulcissimiańskich.
W programie przewidziano występy Chóru św. Anny z Krzyżanowic pod dyrekcją Leonarda Fulneczka oraz Chóru Brzezie pod dyrekcją Aleksandry Gamrot. Jako soliści zaprezentują się Mateusz Łyżwa (bas), Michalina Gardzielik (organy) oraz Paweł Muszkieta (flet).
Oprawę muzyczną zapewni Zespół Instrumentalny pod dyrekcją Andrzeja Rosoła.




