Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Krzanowicach pozyskało dofinansowanie na modernizację stacji uzdatniania wody w Borucinie. Środki pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach działania 2.11 wspierającego inwestycje związane z infrastrukturą wodno-kanalizacyjną.
Zakres inwestycji obejmuje modernizację studni wraz z układami pompowymi, a także unowocześnienie systemów sterowania i automatyki. Realizacja zadania przyczyni się do zwiększenia niezawodności funkcjonowania całego systemu wodociągowego oraz poprawy bezpieczeństwa dostaw wody dla mieszkańców – przekazuje Natalia Filip z krzanowickiego Urzędu Miejskiego.
Całkowita wartość projektu przekracza 1 milion złotych, natomiast wysokość pozyskanego dofinansowania wynosi blisko 750 tysięcy złotych.
List gratulacyjny z rąk Wicemarszałka Województwa Śląskiego Grzegorza Boskiego odebrał prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Marian Kostka.




