Koncert pamięci Liszta i Beethovena w Krzyżanowicach z umowami partnerskimi w tle

W sobotę, 23 maja, w wyjątkowej scenerii parku i dziedzińca pałacowego w Krzyżanowicach odbył się coroczny koncert poświęcony pamięci Ludwiga van Beethovena i Ferenca Liszta. To wydarzenie od lat przypomina o niezwykłych związkach dwóch wielkich kompozytorów z pałacem Lichnowskich w Krzyżanowicach.

Koncert poprzedziło uroczyste złożenie kwiatów pod tablicami pamiątkowymi Beethovena i Liszta. Następnie, podczas wydarzenia, podpisana została deklaracja dalszej, bezterminowej współpracy z rumuńską gminą Comuna Beltiug. Dokument podpisali wójt Gminy Krzyżanowice Grzegorz Utracki oraz burmistrz Beltiug Ioan Bartok Gurzău – przekazują urzędnicy z Krzyżanowic.

W spotkaniu uczestniczyli także goście z gmin partnerskich i zaprzyjaźnionych miejscowości: Beltiug, Ratki, Seeshaupt, Aschach an der Donau, Hať, Píšť, Šilheřovice oraz Iserlohn. Były to dni pełne rozmów, wymiany doświadczeń, wspólnego planowania i budowania relacji, które od lat łączą Gminę Krzyżanowice z partnerami z zagranicy. Przed publicznością wystąpiła Orkiestra Dęta Gminy Krzyżanowice tworząc piękną oprawę muzyczną wydarzenia.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, gościom, organizacjom i współpracownikom, którzy przyjęli zaproszenie i uczestniczyli w tym ważnym wydarzeniu. Szczególne podziękowania kierujemy do Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Maryi Nieustającej Pomocy za coroczną gościnę i udostępnienie tego niezwykłego miejsca. Dziękujemy również wszystkim, którzy na co dzień współtworzą aktywną współpracę partnerską Gminy Krzyżanowice. To dzięki wspólnemu zaangażowaniu możemy rozwijać relacje, które łączą ludzi ponad granicami. – dodają urzędnicy z Krzyżanowic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne w tym tygodniu

Tematy

spot_img

Powiązane

Kategorie

spot_imgspot_img