To była prawdziwa wojna nerwów – tak pokrótce opisać można wczorajsze spotkanie, ze względów organizacyjnych rozgrywane nie na Arenie Rafako, a w Hali Sportowej w Rudniku.
W pierwszym secie goście zdecydowanie wyszli na prowadzenie, doprowadzając ostatecznie do wyniku 14:25. Nie podłamało to jednak graczy z Raciborza, którzy w drugim secie na przewagi wygrali 26:24.
Jeszcze lepiej dla „gospodarzy” ułożył się trzeci set, który ostatecznie padł ich łupem 25:23. Partia numer cztery również była niezwykle zacięta, jednak to goście wyszli z niej obronną ręką i wygrali 22:25, co oznaczało tie-break.
Obie drużyny mimo sporego zmęczenia walczyły do ostatniej piłki, jednak ostatecznie to Volley Dąbrowa Górnicza zwyciężył w tej partii 11:15 i w całym spotkaniu 2:3.
Przegrywamy z drużyną Volley Dąbrowa Górnicza po bardzo emocjonującym meczu 2:3. Jednakże zdobyty przez nas punkt był kluczowy dla układu tabeli i dał nam wejście do 4 najlepszych drużyn na Śląsku. Układ drużyn po tym meczu wskazuje jednoznacznie na to, że naszym rywalem w półfinale będzie znów drużyna z Dąbrowy Górniczej. Pierwszy mecz półfinałowy zostanie rozegrany za tydzień w Raciborzu, natomiast drugi za dwa tygodnie w Dąbrowie Górniczej. Półfinały odbywają się na zasadzie dwóch wygranych meczów lub w przypadku remisu, złotego seta po drugim spotkaniu – przekazuje Klub Siatkarski Racibórz.
Przed zawodnikami i trenerami teraz tydzień intensywnych przygotowań przed kolejną fazą rozgrywek.







