W miniony czwartek (14.05) prezydent Raciborza Jacek Wojciechowicz swoje obowiązki służbowe wykonywał w wyjątkowym towarzystwie – był to bowiem wylicytowany podczas tegorocznej aukcji raciborskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Dzień z Prezydentem Miasta”.
Był to bardzo intensywny dzień, rozpoczęty już od samego rana. Zaproszone panie, które wylicytowały aukcję, mogły zobaczyć, jak wygląda codzienna praca prezydenta Raciborza. Pierwszym punktem programu była wizyta w Szkole Podstawowej nr 15 w Raciborzu, gdzie odbywały się zajęcia w ramach programu „Przyszłość zaczyna się w raciborskich szkołach” – przekazuje raciborski Urząd Miasta.

Podczas spotkania prezydent opowiedział uczniom o swojej pracy, ścieżce zawodowej oraz codziennych obowiązkach związanych z zarządzaniem miastem. Następnie odpowiadał na pytania uczestników – zarówno dotyczące życia zawodowego i kariery, jak i bardziej prywatnych kwestii. Zwyciężczyni aukcji również odważyła się zadać prezydentowi własne pytanie.
Kolejna część dnia odbyła się w Urzędzie Miasta. W towarzystwie pań prezydent przejrzał codzienną korespondencję, podpisał dokumenty, a następnie uczestniczył w spotkaniu roboczym z Naczelnikiem Wydziału Inwestycji. Rozmawiano m.in. o rewitalizacji raciborskiego rynku oraz kończącej się inwestycji związanej z rozbudową H2Ostróg – dodają urzędnicy.

W programie znalazła się również wizyta w Wodociągach Raciborskich, szczególnie w zabytkowej, muzealnej części podziemi. Prezes wodociągów wraz z pracownicą opowiedziały uczestniczkom o historii raciborskich wodociągów, które uznawane są za prawdziwą perłę.
W Urzędzie Miasta odbyło się także spotkanie organizacyjne z Naczelniczką Wydziału Promocji, dotyczące zbliżającej się Nocy w Urzędzie. Panie mogły zobaczyć, jak wygląda przygotowanie takiego wydarzenia i ile szczegółów wymaga jego organizacja. Miały również okazję podzielić się własnymi pomysłami i uwagami – relacjonują pracownicy Urzędu Miasta.
Był to niezwykle ciekawy dzień, pozwalający zajrzeć za kulisy pracy prezydenta miasta – zarówno tej reprezentacyjnej i medialnej, jak i związanej z organizacją wydarzeń oraz realizacją miejskich inwestycji.


















