Gmina Rudnik została laureatem ogólnopolskiego konkursu „Innowacyjny Samorząd 2026” w obszarze ochrony zdrowia. Podczas uroczystej gali w Warszawie nasza gmina zdobyła II miejsce w Polsce wśród 1453 gmin wiejskich i została wyróżniona za nowoczesne oraz kompleksowe działania na rzecz mieszkańców.
Nagrodzony projekt „Mała gmina – wielka medycyna. Kompleksowa opieka zdrowotna bez kompromisów w Gminie Rudnik” został doceniony za stworzenie modelu opieki zdrowotnej, który pokazuje, że również mała gmina może skutecznie rozwijać nowoczesne usługi medyczne na najwyższym poziomie – tłumaczy wójt Piotr Rybka.
Dzięki konsekwentnym działaniom mieszkańcy gminy mają dziś dostęp do szerokiej diagnostyki, lekarzy wielu specjalizacji i nowoczesnej rehabilitacji.
To wyróżnienie jest wspólnym sukcesem wielu osób. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich pracowników służby zdrowia, lekarzy, pielęgniarek, rehabilitantów, personelu medycznego i administracyjnego, a także wszystkich osób zaangażowanych w rozwój ochrony zdrowia na terenie Gminy Rudnik – dodaje wójt.





