Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w Służbie Granicznej

2 maja funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej uroczyście obchodzili Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
W Komendzie ŚlOSG o godzinie 09.00 przy dźwiękach hymnu uroczyście podniesiono flagę państwową na maszt, a uczestniczący w apelu funkcjonariusze oddali cześć polskim barwom narodowym.

W zbiórce wzięli udział Komendant ŚlOSG gen. bryg. SG Andrzej Jakubaszek, jego Zastępcy – płk SG Adam Kurek i ppłk SG Grzegorz Drożyński oraz funkcjonariusze ŚlOSG.

Jak co roku, uroczystość była okazją do przypomnienia historycznego pochodzenia barw narodowych  i podkreślenia ich znaczenia dla tożsamości narodowej, jako symbolu niepodległego państwa i siły jednoczącej wszystkich Polaków.

Również funkcjonariusze z Placówek Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Bielsku – Białej, Częstochowie, Rudzie Śląskiej, Katowicach-Pyrzowicach, Sosnowcu i Opolu uczcili ten dzień organizując uroczyste zbiórki.

Podczas uroczystości w Placówce SG w Częstochowie w poczcie flagowym wzięli udział uczniowie mundurowej klasy patronackiej z Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych w Tarnowskich Górach.

W Katowicach na Placu Bolesława Chrobrego pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego odbył się apel z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, podczas którego uroczyście na maszt podniesiona została biało – czerwona flaga. Śląski Oddział SG reprezentowała Komendant Placówki Straży Granicznej w Sosnowcu, ppłk SG Ewa Szlendak-Kelczauskas.

W obchodach Dnia Flagi RP zorganizowanych przez Wojewodę Opolskiego w Opolu wziął udział Zastępca Komendanta opolskiej Placówki Straży Granicznej, mjr SG Mariusz Piątek. Uroczystość odbyła się pod Pomnikiem Bojownikom w Polskość Śląska Opolskiego przy Placu Wolności w Opolu.

 

Śląski Oddział Służby Granicznej

Popularne w tym tygodniu

Tematy

spot_img

Powiązane

Kategorie

spot_imgspot_img