Wczoraj (25.08) tuż przed godziną 19.00 na skrzyżowaniu ulicy Rogera w Rudach doszło do zdarzenia drogowego. Jak ustalili policjanci, 26-letnia mieszkanka Kędzierzyna-Koźla, kierująca peugeotem, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu hyundaiowi, którym kierowała 26-letnia mieszkanka powiatu raciborskiego.
W wyniku zderzenia pojazdów na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Kierujące były trzeźwe. Sprawczyni została ukarana mandatem karnym – relacjonują raciborscy funkcjonariusze.
Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności na skrzyżowaniach. Nieustąpienie pierwszeństwa to jedna z najczęstszych przyczyn kolizji i wypadków drogowych.
Pamiętajmy, że chwila nieuwagi za kierownicą może mieć poważne konsekwencje – nie tylko materialne, ale i zdrowotne. Stosowanie się do przepisów i zasady ograniczonego zaufania wobec innych uczestników ruchu zwiększa bezpieczeństwo nas wszystkich – przypominają mundurowi.





