Wczoraj (28.05) władze Powiatu Raciborskiego ze starostą Grzegorzem Swobodą na czele podsumowały realizację remontu ulic Pogrzebieńskiej w Raciborzu i Brzezkiej w Pogrzebieniu. Wyremontowano w sumie ponad 3 kilometry trasy dzięki finansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Ta bardzo mocno uczęszczana arteria jest teraz znacznie bezpieczniejsza – są przejścia dla pieszych, rowy melioracyjne, opaski i chodniki. Przy dobrej współpracy między samorządami możemy takie projekty sprawnie realizować. Ta droga będzie służyła naszym mieszkańcom przez wiele, wiele lat – powiedział starosta Swoboda.

W ramach prac wymieniono wszystkie uszkodzone elementy drogi, przełożono wszystkie zjazdy, wymieniono uszkodzone krawężniki i chodniki, uzupełniono również infrastrukturę przeciwdeszczową. Całość prac kosztowała 2,5 mln złotych.
Przez parę lat staraliśmy się pozyskać finanse na remont tej drogi, cieszę się, że wreszcie się udało – dodawał wójt gminy Kornowac, Grzegorz Niestrój.
W planie jest jeszcze budowa 300 metrów brakującego fragmentu chodnika wzdłuż tej trasy – koszt pół miliona złotych pokryją wspólnie budżety Miasta Racibórz i Powiatu Raciborskiego. Chodnik ma być gotowy jeszcze w tym roku.


















