11 maja odbyła się oficjalna prezentacja wyremontowanych pomieszczeń Gminnej Biblioteki Publicznej w Nędzy – Filia w Babicach. Biblioteka ponownie otworzyła swoje drzwi dla mieszkańców, prezentując odświeżone wnętrze.
W ramach przeprowadzonego remontu wykonano modernizację podłogi i ścian, pomalowano drzwi, odświeżono łazienkę, a także naprawiono oraz wzmocniono biblioteczne regały. Dzięki wykonanym pracom przestrzeń stała się bardziej estetyczna, funkcjonalna i przyjazna dla czytelników – przekazują urzędnicy z Nędzy.
Pomysłodawczynią zmian była Beata Sosna, pracownica biblioteki, która zaangażowała się w organizację i realizację przedsięwzięcia. Ogromny wkład w wykonanie remontu miał również Sołtys Babic Longin Kalus, który wiele prac wykonał osobiście, angażując się społecznie w odnowienie placówki.

Tutaj, w Babicach jest wiele osób, które chcą wracać do tego miejsca. Dzieci podczas remontu przychodziły i pytały, kiedy biblioteka znów będzie otwarta, starsi mieszkańcy przychodzili i mówili: „wow, dzieje się”. Dlatego dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że idea pani Beaty mogła się ziścić – mówił Sołtys Babic Longin Kalus.
Głos zabrał również wójt Gminy Nędza Leszek Pietrasz, który podkreślał znaczenie społecznego zaangażowania mieszkańców.
Bardzo dziękuję Panu Sołtysowi za ogromne zaangażowanie i wkład pracy w realizację tego remontu. To piękne, że wciąż mamy ludzi, którym chce się działać dla lokalnej społeczności. Dziękuję również pani Beacie za pomysł, determinację i serce włożone w odnowienie biblioteki. Dzięki takim osobom tworzymy miejsca ważne dla mieszkańców i kolejnych pokoleń – podkreślił wójt.
Odnowiona biblioteka jest już ponownie dostępna dla mieszkańców i czytelników. Jak podkreślali uczestnicy spotkania, to miejsce ma być nie tylko wypożyczalnią książek, ale także przestrzenią spotkań, rozmów i lokalnej integracji.








