Agresywny 71-latek z nożem zatrzymany na terenie raciborskiego szpitala

W niedzielę tuż po północy dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który na terenie szpitala poruszał się z nożem i groził personelowi medycznemu. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol prewencji.

Po przybyciu do placówki policjanci zauważyli mężczyznę przemieszczającego się po korytarzu z nożem w ręku. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji funkcjonariuszy został on obezwładniony, a następnie zatrzymany – relacjonuje mł. asp. Joanna Wiśniewska, oficer prasowy KPP w Raciborzu.

Jak ustalili mundurowi, sprawcą był 71-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego, który był pacjentem szpitala.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że personel medyczny zwrócił mu uwagę na jego zachowanie. Mężczyzna nie zastosował się do poleceń, po czym wyjął nóż i zaczął grozić lekarzom oraz pielęgniarkom pełniącym dyżur – dodaje rzeczniczka.

71-latek został zatrzymany i doprowadzony do dalszych czynności procesowych. Usłyszał zarzuty związane z kierowaniem gróźb wobec personelu medycznego. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne w tym tygodniu

Tematy

spot_img

Powiązane

Kategorie

spot_imgspot_img