W niedzielę tuż po północy dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który na terenie szpitala poruszał się z nożem i groził personelowi medycznemu. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol prewencji.
Po przybyciu do placówki policjanci zauważyli mężczyznę przemieszczającego się po korytarzu z nożem w ręku. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji funkcjonariuszy został on obezwładniony, a następnie zatrzymany – relacjonuje mł. asp. Joanna Wiśniewska, oficer prasowy KPP w Raciborzu.
Jak ustalili mundurowi, sprawcą był 71-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego, który był pacjentem szpitala.
Z dotychczasowych ustaleń wynika, że personel medyczny zwrócił mu uwagę na jego zachowanie. Mężczyzna nie zastosował się do poleceń, po czym wyjął nóż i zaczął grozić lekarzom oraz pielęgniarkom pełniącym dyżur – dodaje rzeczniczka.
71-latek został zatrzymany i doprowadzony do dalszych czynności procesowych. Usłyszał zarzuty związane z kierowaniem gróźb wobec personelu medycznego. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.




