60 lat razem – diamentowe gody w Krzanowicach

Z okazji jubileuszu diamentowych godów Burmistrz Andrzej Strzedulla i zastępca kierownika USC Ewa Wita odwiedzili Państwo Ritę i Henryka Kerner z Krzanowic. Spotkanie było świetną okazją do złożenia Jubilatom serdecznych życzeń i gratulacji oraz wręczenia pamiątkowego listu gratulacyjnego wraz z koszem słodkości i smakołyków.

Małżonkowie doczekali się dwóch synów, trzech wnuczek i dwóch prawnuków. Para poznała się na zabawie pierwszomajowej w Sudole – to była miłość od pierwszego wejrzenia. Pani Rita życie zawodowe spędziła w szpitalu w Raciborzu, a Pan Henryk był murarzem.

Jak przeżyć ze sobą tyle lat? – Najważniejsza jest wyrozumiałość, raz jest dobrze, a raz jest źle – trzeba jednak znaleźć złoty środek – tak twierdzi Pani Rita. – Pokłócić też się w życiu trzeba – dodaje Pan Henryk.

Słowa przysięgi, której zostali wierni przez 60 lat – „… przyrzekam, że uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe” składali sobie przed krzanowickim urzędnikiem 25 kwietnia 1964, a kościelna uroczystość odbyła się w Raciborzu dzień później.

Popularne w tym tygodniu

Tematy

spot_img

Powiązane

Kategorie

spot_imgspot_img