Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 33-letni mieszkaniec Raciborza, który w czwartek na ulicy Raciborskiej w Kornowacu jechał z prędkością 96 km/h i zignorował sygnał do zatrzymania pojazdu. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej, gdyż posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za swoje zachowanie teraz odpowie przed sądem, a za złamanie zakazu sądowego grozi mu do 5 lat więzienia.
Podczas statycznej kontroli pojazdów, policjanci dokonali pomiaru prędkości audi, które prowadził 33-latek. Urządzenie wskazało prędkość 96 km/h. Pomimo wydania polecenia do zatrzymania się, kierowca najpierw zwolnił, a następnie gwałtownie przyspieszył, chcąc uniknąć kontroli. Policjanci natychmiast ruszyli za pojazdem i zatrzymali go kilka ulic dalej. Mężczyzna, oprócz złamania zakazu sądowego, popełnił szereg innych wykroczeń drogowych, za które teraz odpowie przed sądem.
KPP Racibórz


