Miniony weekend był pracowity dla policjantów ruchu drogowego z raciborskiej komendy. Deszczowa aura i śliska nawierzchnia sprawiły, że na drogach powiatu doszło do 3 kolizji drogowych oraz 1 wypadku.
O kierowcy, który wypadł z drogi w Tworkowie pisaliśmy już tutaj. Kolejne zdarzenie miało miejsce na ulicy Drzewieckiego w Raciborzu.
Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 62-letnia kierująca pojazdem marki Mitsubishi podczas manewru wymijania nie zachowała należytej ostrożności i doprowadziła do zderzenia z Volkswagenem kierowanym przez 47-letnią kobietę. W wyniku zdarzenia kierująca Mitsubishi oraz pasażerka Volkswagena zostały przetransportowane do szpitala. Droga była zablokowana przez około 2 godziny – relacjonują raciborscy mundurowi.
Podczas weekendowych działań policjanci przeprowadzili 108 kontroli drogowych oraz zatrzymali 4 kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.




